متن کامل گزارش سالیانه انجمن جانبازان جانبازان نخاعی ، ارائه شده در هفتمین مجمع عمومی انجمن.

متن کامل گزارش سالیانه انجمن جانبازان نخاعی درسال 1393 ، ارائه شده در هفتمین مجمع عمومی انجمن ، که قرائت گردید.

گزارش ذیل حاصل یک سال تلاش ، حدود چهل جلسه ، هشتصد ساعت کارِ برادران شما در هیأت مدیره انجمن و بیست و پنج جلسه گروه پیگیری است که مجموعاً حدود هزارو هشتصد نفر ساعت جلسات هفتگی و تعداد 213 مکاتبه ورودی و خروجی به انجمن و ساعت ها و روزها تلاش و پیگیری حضوری ، تلفنی و غیره می باشد . امید است خداوند متعال از همه دوستانی که در این راه متحمل تلاش و زحماتی شده اند قبول فرماید . همچنین مستدعی است به فضل خداوند با نظرات ، پیشنهادات و همکاری و همفکری خود ، هیأت مدیره را در انجام وظایف و نیل به اهداف انجمن یاری فرمائید .

- امور ستادی (با مسولیت برادر اسرافیلی):

الف- اقدامات و پی گیری ها) 1- پیگیری پیشنهادات احداث اردوگاه ویژه جانبازان نخاعی در رامسر ارائه شده در سال قبل به ریاست بنیاد و بازدید از زمین متعلق به بنیاد در رامسر با هماهنگی آقای دکتر صمیمی مدیر کل بنیاد تهران .

2- پیگیری در اختیار گذاشتن یک دستگاه اتوبوس نو برای سفرهای برون شهری از معاونت آماد و پشتیبانی سپاه پاسداران با هماهنگی و مساعدت اداره ایثارگران سپاه و ارائه طرح مناسب سازی و نظارت و حسن اجراء در چهار مورد سفر بازدید از مراحل تکمیلی .

3- هماهنگی با پایانه حمل و نقل شرکت واحد در برنامه ها و مراسم جمعی جهت انتقال جانبازان، اتوبوس ثابت برای خانواده معظم شهدای شهرک شاهد روزهای پنج شنبه به بهشت زهرا و روزهای جمعه به نماز عبادی سیاسی جمعه برای جانبازان .

4- پی گیری صدور و اجرای احکام حقوق جانبازان بسیجی و پاسدار وظیفه از ایثارگران بسیج ، سپاه ، ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد شهید .

5- پیگیری احقاق حق بازنشستگی جانبازان بسیجی و پاسدار وظیفه از ایثارگران بسیج ، سپاه ، ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد شهید .

6- الف - استدعا از ولی امر مسلمین جهان مقام معظم رهبری در حاشیه دیدار خانواده معظم شهدای قوه قضائیه و جمعی از جانبازان تهران شامل الف : درخواست برگزاری سالانه همایش جانبازان نخاعی گردنی براساس دستور حضرت ایشان در سال نود. ب: درخواست مناسب سازی حسینیه حضرت امام راحل برای تسهیل در حضور جانبازان نخاعی و ویلچری در مراسمات عمومی. ج: طرح مشکلات معیشتی جانبازانِ اعصاب و روان زیر 25% .

7- جلسه با حجت الاسلام حاج آقا شهیدی معاون محترم رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید پیرو مطالب مطرح شده در دیدار با مقام معظم رهبری الف : اجرای احکام حقوقی جانبازان بسیجی و پاسدار وظیفه بر اساس احکام صادره از طرف بسیج سپاه پاسداران طبق ماده 38 قانون جامع ایثارگران . ب: احقاق حق بازنشستگی جانبازان بسیجی ، پاسدار وظیفه و سرباز از زمان مجروحیت . ج: پیگیری مستمر برای برقراری مجدد سهمیه سوخت جانبازان د: تحول در نحوه خدمات رسانی هرچه بهتر به ایثارگران . ر: رسیدگی به امور معیشتی جانبازان اعصاب و روان.

8- پیگیری اعزام کاروانهای عتبات عالیات استانها از سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا و چندین ملاقات با ریاست سازمان و معاونین مربوطه ، مدیرعامل شرکت شمسا و معاونین ایشان و اعزام کاروان اربعین حسینی (به همراه آقای گل محمدی ) .

9- پیگیری تامین بودجه احکام حقوقی جانبازان بسیجی و بازنشستگی آنان از نماینده محترم مجلس و رئیس فراکسیون ایثارگران آقای سردار کوثری .

10- شرکت در سمینار دبیران تشکل های ایثارگران .

11- پیگیری و اجرایی نمودن مصوبه ادامه تحصیل بدون کنکور در یک مقطع بالاتر برای جانبازان نخاعی در دانشگاهها از شورای عالی انقلاب فرهنگی.

12- پیشنهاد ، برنامه ریزی و برگزاری جشنواره ی اعیادشعبانیه طی 3 شب هر شب با حضور 120 خانواده شهید و جانباز 9 / 3 / 93 الی 12 /3 /93 با مشارکت ایثارگران سپاه پاسداران ، ایثارگران شهرداری ، باغ موزه دفاع مقدس، بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران ، موسسه مهد هنر و انجمن های خانه نور و راست قامتان .

13- انعقاد قراداد استخر ثامن الائمه سپاه پاسداران برای استفاده جانبازان غرب تهران .

14- پیگیری انعقاد قراداد استخر دوکوهه سپاه پاسداران با بنیاد تهران برای جانبازان شرق تهران .

15- چندین جلسه با رئیس اداره ایثارگران سپاه سردار شریفی معاون ایشان جناب سرهنگ مسگر و رئیس ایثارگران حوزه مرکزی سپاه جناب سرهنگ صدرالدینی در خصوص استفاده از امکانات زیارتی وسیاحتی ، صدور کارت یکسان سازی برای جانبازان 70% بسیجی و پاسدار وظیفه .

16- الف)جلسه با رئیس خدمات کارکنان سپاه پاسداران برای اختصاص سهمیه سفرهای زیارتی سیاحتی و مناسب سازی مکانهای اقامتی سپاه برای جانبازان نخاعی و ویلچری طبق طرح ارائه شده و سایر موارد .... ب) جلسات و ملاقات های اعضای هیات مدیره و گروه پیگیری با مسئولین  « 1- بیش از 25 جلسه در خصوص ساخت مرکز توانبخشی بقیه ا.. العظم عج 2- جلسه با آقای مهندس اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در محل انجمن . 3- جلسه با امیر پوردستان فرمانده محترم نیروی زمینی ارتش و طرح مسائل و مشکلات جانبازان نخاعی با حضور مسئولین مربوطه نیرو و تقدیم چند نامه در این خصوص . 4- جلسه با معاوت محترم بهداشت و درمان بنیاد آقای دکتر عباسپور و مدیران مربوطه. 5- جلسه با مدیران و برنامه سازان رادیو معارف در محل انجمن و ارائه پیشنهاد طرح مسائل و احکام شرعی جانبازان. 6- جلسه با قائم مقام بنیاد آقای دکتر انصاری با حضور معاون بهداشت و درمان و دبیران گروههای استانی انجمن . 7- دو جلسه با قائم مقام بنیاد آقای دکتر انصاری جهت پرداخت حقوق جانبازان بسیجی بر اساس احکام صادره از طرف بسیج سپاه پاسداران طبق ماده 38 قانون جامع ایثارگران . 8- جلسه با مدیر کل بنیاد تهران آقای دکتر صمیمی و معاونین ایشان . 9- جلسه با رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران آقای آقامیر در محل انجمن . 10- جلسه با معاونت بهداشت و درمان جهت هماهنگی و مقدمات سفر به نمایشگاه تجهیزات توانبخشی و ویلچر شهر دوسلدوف آلمان . 11- - سایر موارد... »

- دبیرخانه (با مسولیت برادر محسن صادقی):

1- تعداد کل مکاتبات 213 نامه

2- پیگیری مکاتبات انجام شده و نامه های واصله .

3- تعداد کل تماس ها و یا پسخگویی تلفنی 5000 .

- کمیته فرهنگی ، زیارتی و سیاحتی (با مسولیت برادر گل محمدی) :

الف -اردویی ( 1- پیگیری اخذ سهمیه کاروانهای عتبات عالیات2- همکاری و تشریک مساعی در اعزام کاروان به عتبات عالیات از طرف مدیریت ایثارگران سپاه .3 - پیگیری و هماهنگی در زمینه اعزام کاروانهای عتبات عالیات از استانها وملاقات با رئیس سازمان حج و زیارت و معاون مربوطه و مسئول بازرسی .)

ب-کاروان های اعزامی ( 1- راه اندازی و اعزام کاروانهای ویژه عتبات عالیات از استانهای کشور28 کاروان به تعداد 560 نفر 2- پیگیری از سپاه حضرت رسول«ص» و ایثارگران سپاه ، برنامه ریزی و هماهنگی اعزام جانبازان به اتفاق خانواده به مشهد مقدس، 28 جانباز به تعداد 112نفر 3- پیگیری ازسپاه پاسداران برنامه ریزی وهماهنگی اعزام جانبازان نخاعی به مناطق جنگی راهیان نور 22 جانباز به تعداد 88 نفر 4- برنامه ریزی وهماهنگی با بنیاد جهت استفاده یک روزه جانبازان به همراه خانواده ازکردان کرج 23 جانباز به تعداد 92 نفر.)

ج-مراسم ها( 1- شرکت در مراسم تشیع جنازه و ختم جانبازان نخاعی شهیددر تهران. 2- برنامه ریزی و هماهنگی با ستاد برگزاری ارتحال ، بنیاد شهید و شرکت واحد جهت حضور خانواده معظم شهدا و جانبازان در مراسم ارتحال حضرت امام ( ره ) . 3- سایر مراسمات از قبیل شرکت در راه پیمایی روز قدس، 22 بهمن ، دعوت جانبازان به افطاری سپاه پاسداران ، افطاری ایثارگران سپاه در معراج الشهداء و افطاری مجمع جانبازان عباسیون. 4- ارسال 13000 پیامک از سامانه انجمن به جانبازان نخاعی برای برنامه ها و مراسمات مختلف . 5- سایر موارد.)

- مشاورریاست عالی بنیاد در امور جانبازان با مسئولیت (برادر پرکره):

1- پیگیری و مکاتبه با ریاست بنیاد شهید در خصوص حقوق جانبازان بعد از شهادت و یافوت که برای مدت طولانی جهت برقراری حکم جدید قطع می شود .

2- مکاتبه و پیگیری با ریاست بنیاد شهید در خصوص پایین بودن حقوق جانبازان 70 % بویژه جانبازان قطع نخاع .

3- مکاتبه و پیگیری در خصوص اهمیت ورزش برای جانبازان . 

4- مکاتبه و پیگیری در خصوص کارت ایثار برای همسران و فرزندان جانباز 70 % .

5- مکاتبه مکرر و پیگیری وگزارش کندی پیشرفت مرکز توانبخشی .

6- کسری بودجه ساخت و تکمیل این مراکز خصوصاً مرکز بقیه ا.. تهران .

7- سایر موارد ...

- کمیته تربیت بدنی با مسئولیت (برادر اسد زاده):

1- برگزاری مسابقه تنیس روی میز در اعیاد شعبانیه در سالن ورزشی مخابرات در 20 /3 /93

2- برگزاری مسابقه فوتبال دستی در هفته بسیج در سالن مخابرات 5 /9 /93 

3- برگزاری مسابقه تنیس روی میز به مناسبت دهه مبارکه فجردرسالن مخابرات در 9 /11 /93

4- برگزاری مسابقه فوتبال دستی 16 /11 / 93

5- برگزاری مسابقه دارت در آسایشگاه شهید بهشتی 19 /11 /93 5

6- جهت برگزاری مسابقات فوق اقدامات به شرح زیر انجام پذیرفت .

7- مکاتبه و جلسات هماهنگی با مسئولین باشگاه مخابرات استان تهران ، تربیت بدنی و ایثارگران شهرداری منطقه 2 اعلام برنامه زمان بندی نتایج مسابقات ازطریق سایت فاش نیوزوسامانه پیامکی انجمن و دعوت تلفنی ازبرخی جانبازان که کمترین حضور در مسابقات را داشته و تشویق آنها جهت حضور در مسابقات .

8- دعوت از اقای آقا میر مدیر ورزشی شهرداری تهران در جلسه هیات مدیره انجمن و هماهنگی جهت برگزاری مسابقات دهه فجر و اخذ تجهیزات 3 عدد تخته دارت با پایه های مربوطه، 2 عدد میز تنیس روی میز و 1 عدد میز فوتبال دستی برای انجمن که تحویل گرفته شد .

9- پیگیری از معاون فرهنگی و تربیت بدنی بنیاد تهران در خصوص امور اردوی و ورزشی.

10- پیگیری برگزاری مسابقات بستکبال با ویلچر جانبازان نخاعی کشور .

11- سایر موارد...

- کمیته مناسب سازی با مسئولیت (برادر بنایی):

1-پی گیری اجرایی شدن ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی مناسب سازی برای افراد معلول جسمی و حرکتی از مرکز تحقیقات و مطالعات وزارت راه وشهرسازی ( 12 ساعت کاری .) 

2- راهنمایی دانشجویان معماری برای پایان نامه در راستای مناسب سازی در مهرماه 1393 (شش ساعت کاری .)

3- موارد بسیار پی گیری و شرکت در جلسات مناسب سازی در موسسات و نهاد های مختلف دولتی.

4- جلسه با مدیران راه آهن جهت مناسب سازی ایستگاه راه آهن ، پارکینگ ویژه جانبازان و معلولین و پیشنهاد واگن ویژه جانبازان و معلولین .

5- شرکت در مراسم بزرگداشت جانبازان نخاعی شهید استان مازندران به همراه مدیر عامل و مشاور امور جانبازان ریاست بنیاد .

- امور جانبازان اعصاب و روان با مسئولیت ( اسرافیلی ):

1- عزام تعدادی از خانواده های محترم جانبازان اعصاب و روان با مشارکت بنیاد شهید ، مجمع جانبازان عباسیون ، خیریه اباعبدا...الحسین و خیریه قمر بنی هاشم به زیارت حضرت ثامن الحجج علیه السلام .

2- پیگیری و طرح مشکل معیشتی این عزیزان با مسئولین بنیاد و دریافت کمک از شهرداری ، مجمع جانبازان عباسیون ، خیریه اباعبدا...الحسین ، خیریه قمر بنی هاشم و گروه همسران کوثر.

3- پیگیری اعزام تعدادی از خانواده این عزیزان به اردوی شمال توسط مجمع جانبازان عباسیون .

- کمیته آمار و دعوت از مسئولین با مسئولیت (برادر دریایی زاده):

1- دعوت از259 نفراز جانبازان و مهمانان لشگری و کشوری به ششمین مجمع عمومی انجمن مورخ:14 / 6 /93

2- اجرای بعدآماری وانتخاباتی مجمع سال 93تا مرحله حصول نتیجه و تعیین منتخبین.

- کمیته بهداشت و درمان با مسئولیت (برادر دکتر آطاهریان) :

1- پی گیری همراه بیمار برای جانبازان ویلچری و لزوم پذیرش جانبازان در بیمارستان بقیه الله(ع).

2- مکاتبه با ریاست بیمارستان خاتم مبنی بر پذیرش جانبازان نخاعی در اتاق های تک تختی و در صورت عدم امکان در اتاق هایی با هم تختی جانباز نخاعی .

3- در خواست ارائه خدمات ویژه به جانبازان نخاعی از سوی اورژانس کشور.

4- پیشنهاد و پیگیری ایجاد مرکز هدایت بیماربنام مرکز پذیرش و ارجاع به منظور پیگیری انتقال ، پذیرش و بستری و ارجاع جانباز در هنگام نیاز به بستری در بیمارستان. توضیح اینکه این مرکز در سال 94 در بیمارستان خاتم راه اندازی و مشغول خدمات رسانی است شماره تماس 88950793.

5- امضاء تفاهم نامه انجمن با مرکز اورژنس 115 و مرکز ضایعات نخاعی مبنی بر انتقال جانبازان به مراکز درمانی ( در صورتیکه حال جانباز مساعد نباشد 115 موظف به انتقال جانبازان به نزدیکترین مرکز درمانی و در صورتیکه وضعیت جانباز پایدار بود به مراکز در خواستی جانباز انتقال یابد .)

6-تامین هزینه اختصاص یک نفر همراه بیمار نخاعی به هنگام بستری شدن ، تاکید به تهیه ویلچر با کیفیت و سبک تغییر و بازنگری در نحوه توزیع تجهیزات مصرفی و تاکید به تهیه تخت برقی مناسب برای این عزیزان .

7-پی گیری قرار داد بنیاد با شرکتهای مختلف جهت ارائه خدمات پرستاری و پانسمان.

8-مکاتبه با معاون محترم بهداشت و درمان جهت تهیه ویلچر برقی برای آندسته از جانبازان که در دستهای خود دچار مشکل هستند با تائید پزشک متخصص مربوطه . 

9-جلسه با رئیس بیمارستان خاتم آقای دکتر کاظمی با حضور دکتر عزیز زاده ( نماینده بنیاد در بیمارستان خاتم) دکتر سیف ( مسئول فنی بیمارستان خاتم ) و آقای دکتر عباسپور معاونت بهداشت و درمان در خصوص مشکلات پذیرش جابنازان نخاعی ، نحوه بستری و ترخیص این عزیزان و قول ریاست بیمارستان مبنی بر عدم رد و ایجاد ظرفیت جهت بستری نمودن جانبازان نخاعی و توصیه به بستری نمودن در اتاقهای تک تختی و در صورت عدم امکان در اتاقهای با هم تختی جانبازان نخاعی .

10-درخواست و پیگیری تقاضای انجمن مبنی بر طرح پایش تخصصی همسران جانباز نخاعی . 11-تلاش و پیگیری طرح پایش سلامت که منتهی به پایش 933 نفر از اول سال 89 شده است . - سایر موارد...ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳