سردار کریمی نیز در این نشست در سخنان ضمن ارائه گزارشی مختصر از رسالت سیاه در ارائه خدمت به سایر اقشار خصوصا جانبازان و خانواده های شاهد و ایثار گر گفت: با قدرت از دوستان جانباز حمایت می نماید و نسب به اجابت درخواست جانبازان قول مساعد داد.

جلسه راس ساعت ۱۸ :۳۰ با حضور جمعی از جانبازان و میهمانان مدعو در محل انجمن و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط جانباز شانتی آغاز گردید. سپس جانباز رفیعی ضمن خیر مقدم به مدعوین به پاره ای از مشکلات جانبازان نخاعی استان پرداخت.

مواردی که در جمع مسئولین سپاه استان مرکزی بیان شد بهاین شرح است.

1- اشاره به مشکلات مناسب سازی و مبلمان شهری در شهر اراک پس از گذشت چهار دهه از انقلاب که خود سد بزرگی بر سر راه جانبازان ویلچری و نخاعی است.
مشکلی که برای حضور فعال در سطح شهر و شرکت در مراس هاای مختلف فرهنگی، اجتماعی و غیره وجود دارد و نهایتا منجر به انزوا و خانه نشینی جانبازان عزیز می گردد.

٢. بهرمند شدن جانبازان نخاعی بسیجی و پاسدار وظيفه از امکانات سیاحتی و زیارتی و بطور کلی خدمات رفاهی کارکنان سپاه همانند دیگران.

۳ اختصاص یک نفر از سربازان وظیفه به انجمن، جهت مساعدت حال جانبازان به هنگام ورود به انجمن جهت شرکت در جلسات.
4- اختصاص دو تایم اختصاصی از استخر سیاه به جانبازان نخاعی به منظور آب درمانی و ایجاد شور و نشاط در جانبازان.

5- اختصاص یک اتوبوس ویژه جهت استفاده جانبازان نخاعی در مراسمات و اردوهای درون استانی و برون استانی.

6- پیگری جهت اختصاص  مکان مناسب جهت ساخت آسایشگاه ویژه جانبازان نخاعی استا، (با توجه به افزایش سن آنها و بیشتر شدن مشکلات مترتب بر آنها).

۷. تمهیدات لازم برای بهره مند شدن جانبازان نخاعی بسیجی از خدمات درماني پلی کلینیک تخصصی ثارالله و مراکز مشابه تحت پوشش سپاه در سطح استان.

در ادامه جانبازان حاضر در جلسه ضمن معرفی خود مشکلاتی را مطرح کردند.

سردار کریمی نیز در این نشست در سخنان ضمن ارائه گزارشی مختصر از رسالت سیاه در ارائه خدمت به سایر اقشار خصوصا جانبازان و خانواده های شاهد و ایثار گر گفت: با قدرت از دوستان جانباز حمایت می نماید و نسب به اجابت درخواست جانبازان قول مساعد داد.

درخواست هایی که مورد موافقت سردار کریمی فرمانده سپاه حضرت روح الله استان مرکزی قرار گرفت عبارتند از:

1- مقرر شد کلیه جانبازان نخاعی را با خانواده هر ساله به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شوند.

۲. مقرر گردید که در زمان مناسبی بصورت اختصاصی از استخر استفاده نمایند.

٣. مصوب شد یک نیروی وظیفه در اختیار انجمن گذاشته شود تا مشکل پیاده و سوار شدن جانبازان مرتفع گردد.

4. تصویب گردیدبرای حمل و نقل جانبازان با سازمان اتوبوسرانی اراک مذاکره کنند و قراردادی جهت حمل و نقل رایگاه جانبازان بسته شود و هزینه آن را سياه تقبل نماید. در صورت عدم وجود اتوبوس ویژه جانبازان و معلولین در سطح استان نسبت به اختصاص اتوبوسی ویژه جانبازان اقدام گردد.

5- مقرر گردید که لیست جانبازان نخاعی تهیه و تحویل سپاه گردد تا اقدامات قانونی جهت ابلاغ به مراکز درمانی ثارالله بمنظور استفاده از خدمات درمانی فراهم گردد.

6. سردار کریمی همچنین قول مساعد داد که ماه یک بار در انجمن حضور یابد و از نزدیک مشکلات جانبازان را پیگیری و بر طرف نماید.

ذر پایان با توجه به درخواست جانبازان برای ملاقات با رهبر معظم انقلاب سردار وعده داد سعی خود را در این زمینه خواهد نمود.

 

***************************************

همچنین در اقدام قابل تحسین دیگری برگزاری جلسات قرآن در زمینه های قرائت، روخوانی، تفسیر و حفظ است که با تلاش هیئت مدیره انجمن جانبازا نخاعی استان مرکزی در حال برگزاری است.مدیر عامل محترم انجمن جانبازان نخاعی جناب آقای حاج حسین اسرافیلی

لازم بذکر است اولین جلسه در تاریخ سه ۲۵ تیر ماه ۹۸ با حضور استاد مختاری برگزار شد.ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳