حاج‌ «اکبر توسنگ» از اولین جانبازان قطع نخاع کشور و نخستین جانباز قطع نخاع گردنی کرمان به کاروان شهیدا پیوست.

حاج‌ «اکبر توسنگ» از اولین جانبازان قطع نخاع کشور و نخستین جانباز قطع نخاع گردنی کرمان به کاروان شهیدا پیوست.

وی در 17 دی ماه سال 57 در درگیری مردم مبارز و انقلابی با چماق به‌دستان و عوامل رژیم منحوس پهلوی در شهر ماهان در حالی که تنها 24 بهار از عمرش می‌گذشت، مورد اصابت گلوله قرار گرفته و از گردن به پائین قطع نخاع شد.

مراسم تشییع پیکر پاک جانباز شهید حاج‌اکبر توسنگ فردا سه‌شنبه 24 دی ماه ساعت 10 صبح از میدان امام خمینی(ره) تا گلزار شهدای ماهان برگزار می‌شود.

شهید توسنگ که به دلیل جراحات در دوران مبارزه با طاغوت از سال 57 تا به امروز بر روی تختی در خانه اش درد و رنج را تحمل می کرد، آرزویش فدا کردن جانش برای اسلام در سوریه و مقابل تروریست ها ایستادن بود. او در چند سال اخیر "زخم بستر" نیز به دردهای قبلی‌اش، افزوده شده و عمل‌های مکرر در بیمارستان‌های تهران، یزد و کرمان نیز مرهمی بر زخم او نبوده است.

از وی سه فرزند به یادگار مانده است.

 

 

زخم بستر امان جانباز انقلاب را بریده است/ کاش می توانستم برای مقابله با تروریست به سوریه بروم

 

انجمن جانبازان نخاعی کشور صمن گرامی داشت یاد و نام تمامی جانبازان شهید و یادگاران انقلاب و دفاع مثدس، عروج جانباز نخاعی شهید " اکبر توسنگ" از تربیت یافتگان خطه سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی که عمر با خیر و برکت خویش را با صبوری، وقف مجاهدت و انتقال ارزش های اسلام و انقلاب در بین جوانان و مردم شهید پرور کرمان کرد و سرانجامی نیک یافت و به خیل شهیدان پیوست را به مقام عظمای ولایت و رهبری، ملت مقاوم و شهید پرور، ایثارگران و جانبازان به ویژه خانواده و بازماندگان این شهیدِ سعید تسلیت عرض می نماید و از درگاه حضرت پروردگار متعال برای شهید توسنگ آمرزش و آرامش در بهشت برین و برای خاندان شهید نیز صبر و بردباری مسئلت می نماید.

 
 

ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳