در این جلسه اعلام کردند استدلال،دلایل قانونی و درخواست انجمن جانبازان نخاعی از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت اداری استخدامی ریاست جمهوری پذیرفته شده است.

در پی وجود برخی اختلاف در دریافت مبلغ کمک معیشت پرداختی از سوی بنیاد شهید که به « یک میلیون و دویست » معروف است، با پیگیری های انجام شده توسط انجمن و هماهنگی با مدیران سازمان برنامه و بودجه و همچنین معاونت تعاون بنیاد، بالاخره مسئولین بنیاد عدم وجود دلیل موجه در بروز این اختلاف در پرداخت شدن یک میلیون و دویست هزار تومان به جانبازان و لحاظ این مبلغ در فیش حقوق جانبازان را پذیرفتند و بر این اساس مقرر گردیده از اسفندماه سال جاری این مبلغ بدون کسری در قالب حقوق قانونی جانبازان عینا پرداخت شود.

در همین ارتباط مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی با ارسال نامه ای به اعضای هیئت مدیره، مدیران و دبیران گروه پیگیری استان های سراسر کشور توضیحات لازم را ارائه داده است.

متن نامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم اعضای محترم هیئت مدیره و دبیران گروه های پیگیری استان های انجمن جانبازان نخاعی کشور

سلام علیکم

               با احترام به استحضار می‌رساند پیرو پیگیری‌های انجام شده پس از جلسه دی ماه سال ۹۵ هیئت مدیره انجمن با معاون اول محترم (رییس جمهور) آقای دکتر جهانگیری در ادامه جلسه هیئت مدیره با آقای دکتر جهانگیری در اسفند ۹۷ و جلسات مختلف برگزار شده با مشاور ایشان آقای پالیزدار پیگیری های مستمر در خصوص مسائل مختلف از جمله حق همیاری توسط اینجانب و آقای دکتر ابوطالبی(رییس هیئت مدیره) انجام شد. در جلسه مورخ ۹۸/۱۱/۱۶ در دفتر مشاور معاون اول آقای پالیزدار با حضور آقای علیخانی معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری های منطقه ای معاون اول، موضوع حق همیاری و قانونی شدن آن که خواسته انجمن بود،و تاکید داشتیم که حق همیاری و پرستاری دو موضوع جدا گانه هستند، ولی به بهانه‌های مختلف سازمان مدیریت و بنیاد شهید از اقدام درست و شفاف و التزام به ماده ۲۶قانون جامع ایثارگران سر باز می‌زدند. در این جلسه اعلام کردند استدلال،دلایل قانونی و درخواست انجمن جانبازان نخاعی از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت اداری استخدامی ریاست جمهوری پذیرفته شده است. (معاون تعاون سابق بنیاد نیز این موضوع را نمی پذیرفت لکن معاون تعاون (فعلی) آقای پاکدل این ماده قانونی را پذیرفتند که حق پرستاری وحق همیاری دو عنوان جداگانه می باشد و پیگیری لازم را انجام دادند) لذا ۱۲۰۰۰۰۰۰ریال به صورت قانونی برای همه جانبازان نخاعی و گروه ویژه پرداخت خواهد شد‌ ‌که دوشنبه ۹۸/۱۲/۱۹ با پیگیری های انجام شده این اتفاق افتاد. در این جلسه تاکید نمایندگان انجمن این بود که پرداخت حق همیاری معادل حق پرستاری باشد اعلام داشتند بعلت نبود بودجه فعلأ مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰۰ریال برای کمری ها ومبلغ ۱۵۰۰۰۰۰۰ریال برای گردنی ها را بپذیرید،که به صورت قانونی ادامه خواهد داشت. ضمنا رونوشت اسناد مربوطه به دفتر انجمن واصل گردید. در این خصوص نامه به وزیر دفاع، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال شده است در خصوص این موضوع که حق همیاری و حق پرستاری به عنوان حقوق مستمر تلقی گردد. مجدداً تاکید شد بیان داشتندمستلزم اصلاح قانون است، از طرف انجمن موضوع تا حصول نتیجه در حال پیگیری می باشد. البته موارد مختلف دیگری نیز مورد بحث قرار گرفت، ان شاالله نهایی و قطعی شد به استحضار خواهد رسید.(آخرین جلسه مورخ ۹۸/۱۲/۲۰دردفتر انجمن اینجانب و آقای ابوطالبی با نماینده دفتر مشاور معاون اول) لذا به لطف خداوند متعال قطعی شدن مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰۰ریال و۱۵۰۰۰۰۰۰ریال نتیجه تلاش ، کوشش و پیگیری‌های مستمر چند ساله انجمن جانبازان نخاعی بوده است که به ثمر نشست.

ارادتمند حسین اسرافیلی

مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی کشور


جانباز قطع نخاعی می گوید:
اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۳
جانباز 70 درصد قطع نخاعی
با سلام و خسته نباشی محضر مبارک شما عزیزان
خیلی ممنون و سپاسگزاریم از زحمتها و تلاش شما عزیزان ک
الحمدالله تلاش زحمتهایتان با تصویب قانونی 1200 به نتیجه رسید
اجرتان با اباعبدالله الحسین ع

ببخشید یسوال،اگر 1200 در فیش حقوقی اجرا گردد،یعنی برای ماهای
ک فقط حق پرستاری از بنیاد میگیریم و حقوقمان از سازمان خودمان که ناجا هست آیا این 1200 به فیش حق پرستاری اضافه میشه

یا فیش جداگانه میاد؟؟؟؟
ممنونم از راهنمایی و لطفتان

دوست شما می گوید:
خرداد ۹, ۱۳۹۹ | ۰۱:۰۵
سلام و خداقوت به همه دوستان عزیز.امیدوارم به لطف خدای سبحان سلامت باشیدو عاقبت بخیر شویدارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳