مراسم تشییع و تدفین این شهید گرانقدر هم اکنون در مشهد مقدس در حال برگزاری است و متعاقبا گزارش تکمیلی در باره زندگی، نحوه مجروحیت، علت شهادت و مراسم تشییع شهید کاظمی ازغدی اطلاع رسانی خواهد شد.

جانباز70%  نخاعی" محمد کاظمی ازغدی" از جانبازان مشهد مقدس پس از تحمل سالها رنج جانبازی عصر روز گذشته ۸ اردیبهشت ۹۹ آسمانی شد.

مراسم تشییع و تدفین این شهید گرانقدر هم اکنون در مشهد مقدس در حال برگزاری است و متعاقبا گزارش تکمیلی در باره زندگی، نحوه مجروحیت، علت شهادت و مراسم تشییع شهید کاظمی ازغدی اطلاع رسانی خواهد شد.

شهید کاظمی ازغدی اول فروردین ۱۳۴۵ در مشهد چشم به جهان گشود و در ۲۰ مهر ۱۳۶۶ مجروح و مجددا پس از بهبودی به جبهه بازگشت که ۳۰ آبان ماه همان سال در منطقه میمک به علت اصابت ترکش به مهره‌های کمر، قطع نخاع و به افتخار جانبازی نائل آمد.

وی در مصاحبه ای گفته بود: «همه می‌گویند که جنگ بد است اما به اعتقاد من، جنگ همیشه بد نیست بلکه در مقطعی، تعیین‌کننده سرنوشت است. بعد از جنگ، جوانان زیادی به ما می‌گفتند که شما پول می‌گیرید یا پول گرفتید اما هیچ زمان به ما نگفته بودند که شما در جنگ قطع نخاع خواهید شد و به شما پول می‌دهند یا زمانی که شهید شوید، خانواده‎تان تا پایان عمر تامین خواهند شد. ما به دنبال پول نبودیم. همه افرادی که پای خود را در میدان جنگ می‌گذاشتند، می‎دانستند که خطر دارد. ما و هم نسلی‌هایمان وظیفه خود را انجام دادیم اما نتوانستیم آن را درست ادامه دهیم و بعد از جنگ، انقلاب و آرمان‌ها و اهداف آن را به درستی به نسل بعد منتقل کنیم».(خبرگزاری ایسنا)


اعضای انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان با تسلیت عروج ملکوتی این شهیدِ سعید به امت شهید پرور ایران و زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی علیه السلام، برای آمرزش و مغفرت شهید کاظمی ازغدی به درگاه باریتعالی دست به دعا بر می دارد و برای تسلای دل بازماندگان و خانواده داغدارش به ائمه اطهار متوسل می شوند.

امیدواریم ملت قهرمان کشور عزیزمان، چون همیشه قدردان زحمات و رنج و آلام جانبازان که صبورانه سالها ویلچرنشین بودند و لحظه ای دست از آرمان های والای انقلاب و کشور برنداشتند، باشند و زحمات ایثارگران را ارج نهند.ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳