تجربه دفاع مقدس هشت ساله به دشمنان نشان داد که شکست نظامی و قلدر مابانه امری غیر ممکن است، لذا استکبار جهانی برای شکست و تسلیم ملت بزرگ ایران به جنگ نرم متوسل شده است،

در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس که یادآور حماسه ایثار، شجاعت، شهامت و شهادت بهترین جوانان ایران اسلامی است، انجمن جانبازان نخاعی با صدور بیانیه ای ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس، جنگ نرم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را جبهه ای جدید از رویارویی نظام سلطه دانسته و جوانان و دانشجویان را افسران جوان این جبهه دانسته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن جانبازان نخاعی، متن این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جنگ ما، جنگ قداست، عزت و شرف و استقامت علیه نامردمی هاست. رزمندگان ما در دنیای پاکِ اعتقاد و در جهان ایمان تنفس می‏ کنند و مسلمین جهان هم که می‏ دانند جنگ بین استکبار و اسلام است، جهانخواران را آرام نخواهند گذاشت و ضربه‏ های خود را بر همه کاخ‏ نشینان وارد می‏ کنند.
امام خمینی(ره)
گرچه شهریور ۱۳۵۹ آغاز تهاجم همه جانبه و سنگین دشمن بعثی بود که اشغال سریع بخش‌هایی از خاک مقدس ایران اسلامی را درپی داشت لکن دشمن در مخیله خود هم نمی دید که اکنون انقلاب اسلامی چهلمین سالگرد خود را جشن بگیرد.
هفته دفاع مقدس فرصتی است برای بازشناسی حماسه عظیمی که با ایثار و فداکاری فرزندان برومند این مرز و بوم افسانه شکست ناپذیری قدرت های سلطه گر را باطل و برتری ایمان و اراده ملت نستوه و استوار ایران را به عنوان یکی از عبرت های بزرگ تاریخ معاصر بر تمام جهانیان اثبات کرد.
اکنون دشمنان ایران می دانند که روزگاری که کمترین آمادگی را داشتیم یک تنه در برابر همه آنها ایستادیم و چون بر صراط حق بودیم دست یاری خدای متعال همواره با ما بود.
روایت هنرمندانه دفاع مقدس و تبیین هوشمندانه و واقع بینانه و واقع گرایانه جنگ تحمیلی از چرایی تا فرجام و پیامد‌های آن در سطح یک نیاز راهبردی جامعه مقوله‌ای است که می‌تواند دفاع علوی و عاشورایی را در مکتب دفاعی انقلاب و ملت ایران تحکیم و تعمیق بخشیده و سپر مستحکمی برابر بحران‌ها و خطرات احتمالی ناشی از تهدیدات متصورآینده برای کشور ایجاد نماید.
ثمره خون های پاک هزاران شهید دفاع مقدس و جانبازی و ایثار ایثارگران موجب شد که تا امروز هیچ قدرتی در فکر تهاجم به سرزمین خون و شهادت نباشد، چراکه امروز آن رشادت ها و دلاوری ها در کنار آمادگی نظامی برای دفاع از اسلام و ایران و قدرت بلامنازع منطقه ای در محوریت مقاومت، دشمنان را از فکر تهاجم بازداشته است.  
بی شک رمز پیروزی ملت ایران در جنگ هشت ساله ایمان، اطاعت از رهبری حکیم و از جان گذشتگی در راه ارزش های اسلامی و معنوی بوده است و بی شک در هردوره ای این رمز راه گشای پیروزی های گسترده خواهد بود.
تجربه دفاع مقدس هشت ساله به دشمنان نشان داد که شکست نظامی و قلدر مابانه امری غیر ممکن است، لذا استکبار جهانی برای شکست و تسلیم ملت بزرگ ایران به جنگ نرم متوسل شده است، لذا مقام معظم رهبری حضرت آیه الله العظمی خامنه ای می فرمایند:
مقابله آمریکا با جمهوری اسلامی ایران عملاً در استمرار جنگ روانی با نظام و ملت ایران، معنا پیدا می کند.
و نیز توصیه می فرمایند:  در این جنگ نرم، شما جوان های دانشجو، افسران جوان این جبهه اید.
 و این نکته ای اساسی است که ملت شریف ایران باید اهتمام کامل به آن داشته باشد.
انجمن جانبازان نخاعی
شهریور 99ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳