جانباز کاظم اسکندری، از جانبازان نخاعی ارتش جمهوری اسلامی که در دوران دفاع مقدس و در مردادماه سال 1366 از ناحیه‌ی نخاع به درجه‌ی رفیع جانبازی نائل شده بود، سال‌ها قبل نیز درجه‌ی سرتیپی افتخاری را از دستان مبارک فرمانده معظم کل قوا، حضرت امام خامنه‌ای دریافت کرده بود.

امیر سرتیپ "کاظم اسکندری" از جانبازان نخاعی 70 درصد تهران و پای ثابت هیات مذهبی پس از عمری مجاهدت خستگی ناپذیر، دعوت پروردگار را لبیک و به شهادت رسید.

برپایه‌ی این گزارش، جانباز کاظم اسکندری، از جانبازان نخاعی ارتش جمهوری اسلامی که در دوران دفاع مقدس و در مردادماه سال 1366 از ناحیه‌ی نخاع به درجه‌ی رفیع جانبازی نائل شده بود، سال‌ها قبل نیز درجه‌ی سرتیپی افتخاری را از دستان مبارک فرمانده معظم کل قوا، حضرت امام خامنه‌ای دریافت کرده بود.

جانباز شهید اسکندی که از روحیه انقلابی و بشدت مذهبی برخوردار بود، از سال ها پیش در برنامه های مذهبی مسجد ارک، پای ثابت روضه و منبر وعاظ و روحانیون و به ویژه حاج منصور ارضی بود، ضمن اینکه فعالیت در هیئت عشاق العباس(ع) و هیئت نورالائمه(ع) که شاکله کلی این هیئت ها از جانبازان گرانقدر و رزمندگان دفاع مقدس است، در برنامه های همیشگی وی بود و اعلب اوقات خود را در این هیئات سپری میکرد..

شهید حاج کاظم اسکندری پس از حدود 33سال تحمل دردهای بسیار شدید و طاقت‌ فرسا که گاه حتی او را به کما می‌برد، سرانجام در نخستین ساعت بامداد روز پنجشنبه (یازدهم دی‌ماه 1399) آسمانی شد و به دیدار یاران آشنا و باوفایش پرگشود.

گفتنی است پیکر پاک این سرباز بسیجی و جانباز دردمند و صبور ارتش، روز جمعه همزمان با اذان ظهر، در قطعه 29 (میدان پرچم) گلزارشهدای بهشت زهرا (س) با حضور بسیاری از هم رزمان و جانبازان و آشنایان با رعایت موازین بهداشتی تشییع و در قطعه 29 در کنار دیگر شهدای گرانقدر از جمله شهیدان صیادشیرازی، آوینی و ... به خاک سپرده شد.

انجمن جانبازان نخاعی با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدا، به ویژه شهدای جانباز نخاعی، آسمانی شدن یکی دیگر از مجاهدان نستوح، امیر ارتش اسلام، سرتیپ کاظم اسکندری را به ساحت مقدس امام زمان عجل الله، بزرگ جانباز انقلاب، امام خامنه ای، ایثارگران گرامی و بخصوص همسر و فرزند و خانواده این شهید عزیز تسلیت عرض می نماید، علوّ درجات و همنشینی با سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را برای جانباز شهید اسکندری و صبر و شکیبایی در فقدان این رزمنده نستوح و ولایت مدار را از درگاه باریتعالی مسئلت می نماید.

 

 ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳