پیشنهادات وپیگیریهای هیئت مدیره ومدیرعامل انجمن در باره واگذاری خودرو مناسب به جانبازان نخاعی

                                                                                           بسمه تعالی

 با عرض سلام و ادب و احترام در خصوص نظرات و پیشنهادات جانبازان عزیز نخاعی و ۷۰/.نسبت به خودرو مناسب

به استحضار میرساند در جلسات انعقاد تفاهم نامه فی مابین بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی اینجانب اسرافیلی هم حضور داشتم،در ادامه در جلسات کارشناسی و اجرایی بند های تفاهم نامه ، ‌نقطه نظرات ، پیشنهادات و درخواست‌های جانبازان عزیز را مطرح می‌کردیم‌.

- اولویت اول انجمن، واردات خودرو بدون دریافت عوارض گمرکی برای همه جانبازان ۷۰/. درصد بود،همانند اقدامی که با پیگیری های انجام شده در دولت دهم اتفاق افتاد،«ایرادات و نقطه نظراتی نسبت به این موضوع در جلسه عنوان می‌شد»

-اولویت دوم واردات وخرید خودرو از مناطق آزاد بود که همه جانبازان ۷۰ درصد بدون محدودیت از منطقه آزاد یک خودرو مناسب نسبت به توان مالی خود بتوانند خریداری کنند، درخواست ما این بود خودرو خریداری شده دارای پلاک ملی یا پلاک سرزمینی باشد و جانباز بتواند با این خودرو در کل کشور تردد کند و با این طرح هر زمان که جانباز تصمیم می‌گرفت می توانست خودرو رابفروش برساند، نیاز به مراجعه به منطقه آزاد نداشت ،متاسفانه برخی از مسولین و دوستان به غلط و اشتباه اعلام کردند که انجمن جانبازان نخاعی و یا به عبارتی اسرافیلی با خرید خودرو از مناطق آزاد تجاری مخالفت کرده است لذاما هیچ مخالفتی و هیچ محدودیتی را نسبت به این موضوع نداشتیم تنها خواسته منطقی ما در خرید و استفاده از خودرو مناطق آزاد این بود که مسولین مربوطه تلاش و پیگیری کنند یک تبصره یا مصوبه‌ای در دولت در هیئت وزیران داشته باشند تا جانبازی که خودرو را از منطقه آزاد خریداری می کند بتواند در کل کشور با پلاک ملی تردد نماید. چرا که مالک خودرو مناطق آزاد با پلاک گردشگری منطقه آزاد سالی یک بار به مدت یک ماه می تواند با دریافت مجوز در کل کشور تردد کند و در این زمینه هم باید یک وثیقه در بانک منطقه آزاد گذاشته شود که بعد از یکماه خودرو به منطقه آزاد برگردد، انجمن با این روش مخالف بود به خاطر همین هم گفتیم خودرو باید پلاک ملی بشود ودر جلسات اعلام کردیم ما آمادگی داریم از طریق نیروی انتظامی و سایر مراجع قانونی این مسیر را پیگیری کنیم ،تقاضا داشتیم بنیاد شهید، منطقه آزاد و هیئت دولت در این زمینه به ما کمک و یاری برسانند. آنطور که عنوان شده و ذهنیتی که ایجاد شده بر اساس توضیحات ارائه شده ما مخالف بودیم واقعیت و سندیت ندارد.

- نظر بعدی اینکه اگر به هر طریقی دولت،مجلس،وزارت صمت و بنیاد شهید نخواست درخواست جانبازان را اجابت کند و خودرو مناسب به جانبازان ۷۰/ .بدهد خودرو داخلی را بر اساس ماده ۴۵قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران واگذار کند آنهم نه تنها از شرکت های ایران خودرو و سایپا بلکه از کلیه خودروهایی که در داخل تولید و یامونتاژ می‌شود.

اما در خصوص نامه اخیر در مورد خودرو که مورد خطاب انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان ، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بوده است. از آنجایی که در جلسات مختلف با نظرات و پیشنهادات ما مخالفت هایی صورت گرفت و اعلام می شد که واردات خودرو بدون هیچ قید و شرطی انجام بشود برخی از جانبازان به دنبال واردات خودروهای لوکس،یا با قدرت موتور بالاو یا فروش امتیاز خود خواهند بود، لذا برای پاسخگویی به این موضوع و اینکه انجمن برای جانبازان به دنبال خودروی مناسب می‌باشد. با توجه به مباحثی که با مسولین مربوطه داشتیم نظرات و مخالفت هایی که انجام می‌شد ناگزیر شدیم یک سقف مبلغی را برای واردات خودرو در نظر بگیریم ، و یا در مورد خرید خودرو از مناطق آزاد برای اجرایی شدن خواسته ها لازم بوده سقف مبلغی را پیشنهاد بکنیم . اما علت اینکه جانبازان ۷۰ درصد را به دو گروه تقسیم کردیم نسبت به مسائل و مشکلات حسی، جسمی و حرکتی و توضیحاتی که داده شد لذا ما اولویت را برای جانبازان نخاعی کردنی، جانبازان نخاعی، جانبازان چهار عضو،سه عضو قطع، دو پا قطع ، بصیر ، شیمیایی خاص را به عنوان جانبازان ویژه در نظر گرفتیم و مطرح کردیم و سایر جانبازان ۷۰ درصد را در گروه دوم قرار دادیم، برای پاسخگویی به مسولین و اینکه مسولین بپذیرند و کار اجرایی و عملیاتی شود. البته دوستان عزیز ما می‌پذیرند که مشکلات جانبازان وپژه خاص و بیشتر است. از روی ناچاری کار باید به شکلی پیگیری، درخواست و انجام شود. ان شاالله که بتوانیم در این مسیر قدم مثبتی برای جانبازان برداشته باشیم و با واگذاری خودروی مناسب برای جانبازان عزیز ۷۰ درصد مشکلات این عزیزان بعد از ۱۲ سال حل و فصل شود ‌‌. با آرزوی موفقیت سربلندی ،سرافرازی و عاقبت به خیری همه جانبازان عزیز با تشکر حسین اسرافیلی مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳