خدمات بهداشتی درمانی و ورزشی تفریحی ارایه شده در دهکده نشاط و هزینه های مربوطه باید دارای منابع تعریف شده وضوابط و مقررات شفاف باشد تا بتوان بدون دغدغه خدمات را بصورت عادلانه و بدون تبعیض به جامعه هدف ارایه نمود .جهت این مهم جلسات متعدد با مسئولین بنیاد و بیمه برگزار گردیده که ماحصل آن در گزارش ذیل آمده است.
گزارش جلسه انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان با مسئولین بیمه دی

بسم الله الرحمن الرحیم گزارش جلسه انجمن جانبازان نخاعی با مسولین بیمه دی در تاریخ ۲۲/ ۴/ ۱۴۰۱ انجمن جانبازان نخاعی با مدیرعامل و معاون مدیر بیمه دی، با موضوع بررسی مشکلات درمانی و پرداختی بیمه دی جلسه ای منعقد نمود. در این جلسه که با حضور آقایان دکتر کشاورز و دکتر رامندی، از بیمه دی و آقایان حاج حسین اسرافیلی ، دکتر طاهریان، دکتر حسن ابوطالبی از انجمن در دفتر مدیر عامل دهکده نشاط، آقای دکتر داود حیدری تشکیل گردید، پیرامون موارد زیر بحث و گفتگو و نتیجه گیری شد؛

۱ -جهت گردش کار پذیرش جانبازان برای اقامت درمان در دهکده نشاط پیشنهاد شد، که با آقای دکتر عباسپور مذاکره شود، تا رسما به معاونت های بهداشت درمان استانها ابلاغ نمایند که جانبازان را جهت اقامت درمان به دهکده نشاط معرفی نمایند.

۲-در این جلسه بیان شد، که بیمه دی با بنیاد جهت پرداخت هزینه اقامتی جانبازان در مراکز توانبخشی نا سقف ۳۰ میلیارد قرار داد دارد.

۳-درباره کاربری آسایشگاهی مراکز جامع توانبخشی و نحوه پوشش بیمه دی سوال شد، که آقای دکتر رامندی اظهار داشتند ما آمادگی داریم با معاونت بهداشت برای پرداخت هزینه های اسایشگاهی مراکز با معاونت بهداشت ودرمان قرارداد داشته باشد.

۴-درباره تاخیر و تقلیل در پرداخت هزینه های انجام شده درمانی برای جانبازان و ایثارگران‌ سوال شد، اظهار داشتند در صورتی که بودجه و اعتبارات باشد، هیچ تاخیری در استانها و شهرهای دور وجود نخواهد داشت، زیرا پرداختها به صورت متمرکز از طریق بیمه دی تهران پرداخت میگردد.

۵-در پایان مسئولین بیمه دی اظهار داشتند، که بنیاد دو هزار و ۱۰۰ میلیارد بابت خدمات بیمه‌ای به بیمه دی بدهکار است، که می تواند در روند ارائه خدمات به ایثارگران و جانبازان خلل ایجاد کند. البته موضوع بدهی بنیاد به بیمه دی از طریق انجمن و شبکه ملی ایثارگران در دست پیگیری می باشد. هم‌ چنین در این جلسه مشکل هزینه های آسایشگاه مشهد نیز مطرح گردید، که نتیجه آن شخصا به برادر مداح، مدیر انجمن خراسان رضوی منعکس گردید.ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳