پس از گفتگو با مسئولین مربوطه و ارائه و به رویت رساندن نامه انجمن به رئیس جمهور در خصوص گلایه از آقای میرکاظمی به آقایان مشخص گردید که مبنی کار آنها هم طبق افزایش حقوق کارگری ۵۷درصدی بوده که ارجاع آقای میر کاظمی به آقای دریا لعل هنوز نرسیده. بنابر این انجمن ضمن به تاخیر انداختن رسانه ای کردن مطالبات، از عزیزانی که در لیست آمادگی برای حضور در سازمان برنامه و بودجه و مطالبات قانونی خود ثبت نام نموده اند، درخواست دارد، با حفظ فرصت برای حضور در آن سازمان در ماه آینده، تا پایان مرداد منتظر اقدامات بنیاد شهید و سازمان برنامه و بودجه باشند.

سلام علیکم انجمن جانبازان نخاعی به دنبال پیگیری افزایش ۵۷ درصدی حق پرستاری، امروز سه شنبه اقدام به تهیه نامه ای سرگشاده به ریاست جمهوری و گله مندی از عدم تامین بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه و شخص آقای میر کاظمی رییس سازمان نمود و قصد انتشار رسانه ای آن را داشت.

لکن برای اتمام حجت امروز از ساعت ۱۰ صبح مدیر عامل انجمن جانبازان نخاعی آقای اسرافیلی و این جانب حسن ابوطالبی رییس هیئت مدیره انجمن، به سازمان مراجعه نمودیم. از آنجا که اینجانب لحظاتی زودتر از آقای اسرافیلی به محل رسیده بودم، بطریقی موفق به ورود به سازمان شدم و پس از آن متاسفانه به دلیل نامعلوم و جو حاکم بر سازمان از ورود آقای اسرافیلی ممانعت به عمل آمد.

با پیگیری و تماس های تلفنی ایشان مشاور ایثارگران سازمان مقابل درب ورودی در داخل ماشین آقای اسرافیلی حضور پیدا کرده و اعلام نمودند که به بنده تذکر داده اندکه موظف به پیگیری مسائل ایثاگران داخل سازمان هستید و از پیگیری مسائل و موضوعات ایثارگران خارج سازمان خوداری نمایید و بیان داشتند که اجازه ندارم هماهنگ کنم شما به داخل سازمان وارد شوید و خودرو ایشان را ترک کردند. در ادامه با تماس آقای اسرافیلی با حراست سازمان یک نفر از حراست به داخل خودرو ایشان مراجعه و اظهار داشتند اجازه نداریم شما را به داخل راه دهیم مطالب شما را به رییس حراست منتقل می‌نماییم (ایشان نامه انجمن و لیست جانبازان نخاعی ثبت نام شده را در گوشی موبایل به نماینده حراست نشان داده و اعلام نمودند اگر اقدام لازم صورت نگیرد دوستان در زمان مقتضی به سازمان مراجعه خواهند کرد.) نماینده حراست درپاسخ اظهار نمود رییس حراست با آقای میرکاظمی  به جلسه ای رفته‌اند، من مطالب شما را به اطلاع ایشان می‌رسانم اما بعداً معلوم شد آقای میرکاظمی بعلت کرونا بستری بوده و جلسه‌ای در کار نبوده.

ایشان تا ساعت دو و نیم بعد از ظهر داخل ماشین پیگیر موضوعات بودند. از سوی دیگر اینجانب پس از ورود با مراجعه به دفتر رئیس هماهنگی و تلفیق بودجه اقای دریا لعل و گفتگو با معاون رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان در انتظار ملاقات اقای دریا لعل قرار گرفتم. پس از حضور ایشان در دفتر با این مقام مسئول موضوع عدم پرداخت بودجه برای افزایش ۵۷ درصدی حق پرستاری مطرح گردید، که بدنبال مذاکرات مفصل، ایشان ابراز داشتند، تلاش ما بر آن است که برای بخشی از مشمولین افزایش مذکور تا آخر مرداد اقدام نماییم، و مابقی را در آخر شهریور تسویه نماییم، لکن این اقدام را مشروط به ارجاع موضوع از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان آقای میر کاظمی ومکلف کردن ایشان ‌و اقای علی احمدی معاون سازمان دانستند.

گفتنی است، گرچه پیش از این اعلام شده بود، آقای دریا لعل باافزایش ۲۰ درصدی موافق و افزایش ۵۷ درصدی را قانونی نمی دانند، اما در این جلسه خوشبختانه ایشان موافقت خود با پرداخت ۵۷ درصد را نیز اعلام نمودند.

در این هنگام اینجانب به دنبال پیگیری مکاتبات انجام شده از سوی شبکه ملی ایثارگران و انجمن جانبازان نخاعی که در سازمان برنامه بودجه ثبت شده بود، به دفتر آقای میرکاظمی مراجعه نمودم، تا بتوانم دستور ارجاع نامه به اقای دریالعل و آقای علی احمدی را بگیرم، که متاسفانه آقای میرکاظمی به دلیل ابتلا به کرونا در سازمان حضور نداشتند. در پیگیری سیستمی نامه های ثبت شده قبلی در سازمان، یکی از نامه هایی که به آقای علی احمدی ارجاع شده بود ردیابی و از دفتر ایشان در خواست شد تا این نامه به آقای دریالعل نیز ارجاع داده شود، که قول مساعد داده شد.

در عین حال انجمن جانبازان نخاعی از ریاست و مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران درخواست دارد، ضمن مکاتبه مجددبا سازمان برنامه و بودجه درخواست نمایند، آقای میرکاظمی موضوع تامین بودجه را به زیر مجموعه های خود در آن سازمان ابلاغ تا امکان پرداخت در پایان مرداد ماه وجود داشته باشد.

هم چنین این انجمن ضمن به تاخیر انداختن رسانه ای کردن مطالبات، از عزیزانی که در لیست آمادگی برای حضور در سازمان برنامه و بودجه و مطالبات قانونی خود ثبت نام نموده اند، درخواست دارد، با حفظ فرصت برای حضور در آن سازمان در ماه آینده، تا پایان مرداد منتظر اقدامات بنیاد شهید و سازمان برنامه و بودجه باشند. انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان ۱۴۰۱/۴/۲۸ارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳