در ایران روز اول شهریور ماه که همزمان با زادروز تولد شیخ الرییس، ابوعلی سینا است برای روز پزشک در نظر گرفته شده است. ابوعلی سینا از مشهورترین و تاثیرگذارترینِ فیلسوفان و دانشمندان ایران است که آثارش در زمینه فلسفه ارسطویی و پزشکی اهمیت بسیار دارد.

در ایران روز اول شهریور ماه که همزمان با زادروز تولد شیخ الرییس، ابوعلی سینا است برای روز پزشک در نظر گرفته شده است. ابوعلی سینا از مشهورترین و تاثیرگذارترینِ فیلسوفان و دانشمندان ایران است که آثارش در زمینه فلسفه ارسطویی و پزشکی اهمیت بسیار دارد.

انجمن جانبازان نخاعی در پیامی با گرامیداشت این روز و تبریک به قاطبه پزشکان به ویژه جانبازان نخاعی پزشکی که علی رغم مشکلات خا جسمانی، با اراده ای مثال زدنی در این مسیر موفقیت هایی کسب کرده اند، برای سلامتی پزشکان و کادر درمانی کشور که در برهه سخت کرونایی اخیر زحمات قابل تقدیری انجام می دهند به درگاه پروردگار متعال دست به دعا بر میدارد.

به گزارش روابط عمومی انجمن جانبازان، متن این پیام به این شرح است:

در سال های احیر این روز گرامی داشته می شود و روز پزشک به پزشکان این مرز و بوم تبریک گفته می شود. پزشکان همواره در کوران حوادث انقلاب و ایران، به ویژه دفاع مقدس نقش داشته و در درمان مجروخان و مصدومان در جنگ تحمیلی بخوبی از تجربه و تبحّر خویش استفاده کرده اند، و حتی در بیمارستا ن های فارغ از ملیت و دشمنی نیروهای بعثی، مجروحان دشمن را به بهترین شکل ممکن مورد معاینه، جراحی و درمان قرار داده و بسیاری از آنان را به زندگی بازگردانده اند.

برخی از مجروحان سال های دفاع مقدس، که بعضا دچار مجروحیت های شدیدی بودند و توسط پزشکان متعهد همین سرزمین درمان شدند، اینک پزشکانی هستند که برخی نیز به درجات بالاتر علمی دست یافته اند و ضمن طبابت، در پیشبرد فرهنگ ایثار و شجاعت، بالا بردن سطح علمی و پزشکی کشور نقش بی بدیلی دارند.

در این بین جانبازان نخاعی که موفق به طی کردن این مسیر دشوار و کسب مدرک پزشکی و گاه فوق تخصص در رشته های پزشکی شده اند کم نیستند. جانبازانی که هم با مرارت و سختی خو گرفته اند و هم اراده خود را به دیگران اثبات کرده اند.

انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان با گرامی داشت این روز و تبریک به قاطبه پزشکان به ویژه جانبازان نخاعی پزشکی که علی رغم مشکلات حاد جسمانی، با اراده ای مثال زدنی در این مسیر موفقیت هایی کسب کرده اند، برای سلامتی پزشکان و کادر درمانی کشور که در برهه سخت کرونایی اخیر زحمات قابل تقدیری انجام می دهند به درگاه پروردگار متعال دست به دعا بر می دارد و آرزو می کند که نتیجه تلاش این عزیزان هر چه سریعتر به از بین رفتن این ویروس منحوس منجر شود. طی ماه های سخت گذشته که کشور عزیزمان ایران و حتی همه دنیا با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کند، باز هم حضور پزشکان و کادر درمانی است که بر زبان ها جاریست. زحمات این قشر از جامعه نه قابل بیان است و نه می توان به جبران آن پرداخت. لذا به پاس قدر شناسی از این سفید پوشان پزشک، ضمن ادای حترام و خالصانه ترین درودها به محضر ایشان، اسامی جانبازان نخاعی که پزشک هستند و در کار درمان بیماران همچنان ایثار می کنند برای اطلاع هموطنان ارائه می گردد.

 

۱- خانم  طاهریان(تهران)
۲- حمیدحمیدزاده(تهران)
۳- بهنام حاجی هاشمی (تهران)
۴- علی مردانی(تهران)
۵- احمدیان (مشهد)
۶- پورحسن(مشهد)
۷- رضوی(مشهد)
۸- میرشکار(مشهد)
۹- فرحزادی(تهران)
۱۰- عادل کریمی(تهران)
۱۱- کریمی (شیراز)
۱۲- عنایت آطاهریان (تهران)
۱۳- سجاد قنبری (تهران)
۱۴- آرمیده (تهران)
۱۵- محمود کیانی (تهران)
۱۶- حمید نظری (تبریز)
۱۷- مرتضی رضیعی (تهران)
۱۸- نودهی
۱۹- نورایی (مشهد)
۲۰- هادی یاراحمدی (شیراز)
۲۱- بزرگی (بابل)
۲۲- شکور اکبرنژاد(تبریز)
۲۳- ایوب نصیر اوغلی (تبریز)

24- دکتر جاودانارسال نظر
info@ajnokhaei.ir
نحوه ارتباط با :    ۰۲۱ - ۲۲۴۱۵۹۳۳